Výlet 1. a 3. třídy 2017 v Hlubokých Mašůvkách

Od 7. do 9. června 2017 prožili žáci 1. a 3. třídy svůj školní výlet  v Hlubokých Mašůvkách na téma Rytíři. V objeveném dopise se hned na začátku dověděli, jaké vlastnosti musel mít v dávných dobách rytíř, a že stát se jím, nebylo úplně snadné. I naše děti čekalo v tyto dny mnoho příležitostí, jak ukázat některé rytířské ctnosti. A někteří opravdu ukázali svoji odvahu, trpělivost, čestnost, obratnost, spolupráci, sílu, muzikálnost, spolehlivost, disciplínu, poslušnost… Děti trénovaly střelbu z luku, jízdu na koni, přetahování lanem, hrály míčové hry, vyráběly brnění, úspěšně prošly rytířským turnajem, prokázaly svoje znalosti,… Ve čtvrtek po obědě jsme společně vyrazili do Znojma, kde jsme měli objednaný edukační program na znojemském hradě. Bylo velmi zajímavé podívat se, jak původně hrad vypadal, slyšet o tom, jak podle pověsti vznikl název města Znojma, prohlédnout si pokoje hradu,… Nechybělo ani nezbytné nakupování a pobyt na pěkném hřišti ve znojemském parku. Večer nás čekal táborák a stezka odvahy. Překonat strach se sice nepodařilo všem, zato buřty nám velmi chutnaly.

O to, abychom měli co jíst, se nezištně a ochotně staraly paní Perličková a Hubáčková, za což jim velmi děkujeme. Opravdu nám chutnalo.

Na konci výletu byly děti slavnostně pasovány na rytíře a věříme, že rytířské ctnosti budou uplatňovat i ve svém životě.

Fotky, které prozradí víc, najdete ZDE a ZDE.

DSC_1199DSC_1296

 

logolink